fbpx

Merry Christmas, Veselé Vánoce, Boldog Karácsonyt, Joyeux noël, Feliz navidad, Crăciun fericit, Wesołych Świąt

Ilona Skoczewska

Czas Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej... w związku z tym nasi studenci zagraniczni Erasmus+ wyjeżdżają do swoich krajów na przerwę świąteczną. Niektórzy z nich kończą już swój pobyt Erasmus+ w Lotniczej Akademii Wojskowej. Aby podkreślić ten wyjątkowy świąteczny czas i jednocześnie pożegnać się z częścią studentów, w dniu 18.12.2019 r. Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej we współpracy z uczelnianą resturacją "Piekiełko" zorganizowalo świąteczne warsztaty kulinarne dla studentów zagranicznych Erasmus+ zakończone wspólną kolacją świąteczną. Studenci mogli posłuchać o polskich tradycjach świątecznych, w szczególności tych kulinarnych i spróbować polskich dań wigilijnych. Sami również opowiadali o typowych daniach, jakie królują na ich stołach w tym okresie. Odbyła się również wymiana symbolicznych podarunków i złożono życzenia świąteczne.

Studenci Erasmus+ z wizytą w Kazimierzu Dolnym

Marta Borysiewicz

W dniu 17.12.2019 r. studenci zagraniczni Erasmus+ przebywający w LAW wraz z pracownikami Biura ds. Współpracy Międzynarodowej, Wydziałowymi Koordynatorami Programu Erasmu+ oraz studentami LAW wzięli udział w nocnym zwiedzaniu Kazimierza Dolnego. Wycieczka obejmowała zwiedzanie miasteczka nocą oraz przejście przez wąwóz korzeniowy z pochodniami. Nad wszystkim pieczę sprawowało dwóch przewodników, którzy przybliżyli historię miasteczka oraz jego zabytków. Wieczór został zwieńczony kolacją w jednej z kazimierskich restauracji, serwującej tradycyjne potrawy kuchni polskiej. 

LAW na 44. posiedzeniu programu EMILYO tzw. Military Erasmus w Bukareszcie

Marta Borysiewicz

W dniach 09.12. – 11.12.2019 r. przedstawiciele Lotniczej Akademii Wojskowej: p. mjr dr Dariusz Bogusz z Wydziału Lotnictwa oraz p. mgr Marta Borysiewicz z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej wzięli udział w 44. posiedzeniu implementacyjnej grupy roboczej programu EMILYO tzw. Military Erasmus (European Initiative for the Exchange of Military Young Officers) w Bukareszcie. Posiedzenie w stolicy Rumunii zorganizowane zostało przez Europejski Sekretariat Bezpieczeństwa i Obrony (European Security and Defence Policy – ESDP), Wojskową Akademię Techniczną „Ferdinand I” oraz Akademię Policyjną „Alexandru Ioan Cuza”.