Relacja z praktyk zagranicznych Erasmus+, Malaga, HISZPANIA

Uczestnicy: Jacek Mieżaniec (praktyka absolwencka), Krystian Oprzała (praktyka studencka) – Logistyka, WBNiL/LAW
Firma zagraniczna: Global Stone

Miejsce: Hiszpania, Malaga
Czas pobytu: 01.07 -31.08.2019 r., r

Rok akademicki: 2018/2019

Lokalizacja:

Malaga-miasto w południowej Hiszpanii. Drugie - po Sewilli - co do wielkości miasto regionu Andaluzja. Położona nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Jedno z najstarszych miast Europy, zamieszkane od VIII wieku p.n.e. Duży port handlowy i rybacki, kąpielisko na Costa del Sol. Miejsce narodzin Pabla Picassa i Antonio Banderasa.

Praktyki:
Praktyki zawodowe polegały na wykonaniu przydzielonego przez hiszpańskiego Koordynatora Praktyk projektu znajdującego się w ogrodzie botanicznym. Projekt polegał na:

- konstruowaniu szkicu technicznego obiektu,

- dokładnym zwymiarowaniu szyb,

-  prowadzeniu działań spedycyjnych w związku z uzupełnianiem mierzonych szyb do obiektu w miejscu praktyki,

- segregacji szyb,

- tworzeniu planu pracy,

- realizacji planu,

- zabezpieczeniu technicznemu.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie znajdowało się w miejscowości Benalmadena - miasto i gmina w południowej Hiszpanii, we wspólnocie autonomicznej Andaluzji, prowincji Malaga i comarce Costa del Sol Occidental, która wchodzi w skład aglomeracji Malagi. Koordynator praktyk w Maladze udzielił  nam wsparcia w znalezieniu zakwaterowania. Miejsce zakwaterowania było oddalone o godzinę drogi od miejsca praktyk transportem miejskim, koło 20 minut wypożyczonym autem.

Ogólne wrażenia z pobytu:

W Maladze odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Mody, Muzeum Picasso oraz Muzeum Sztuki Współczesnej - Centre Pompidou w Maladze. z tych 3 muzeów bardzo polecam Muzeum Motoryzacji oraz Mody, przekrój aut dla fanów motoryzacji jest tam od pierwszych modeli aut, aż po auta współczesne, auta wymyślone na rzecz filmów (Batmobil), oraz propozycje aut przyszłości takie jak auta napędzane z energii słonecznej.
Z pewnością, jeśli ktoś kto decydowałby się na wyjazd do Malagi, mógłby być zachwycony muzeami odzwierciedlającymi hiszpańską sztukę.

W Maladze zobaczyliśmy również Zamek Gibralfaro wzniesiony przez Jusufa I, muzułmańskiego władcę Grenady w pierwszej połowie XIV wieku. Zamek wzniesiono na górze o wysokości 131 m n.p.m., dla obrony połozonej u podnóża góry starszej twierdzy (Alcazaba), z która połączony jest przejściem, chronionym jedną linią murów. Nazwa góry wywodzi się od arab. Jabal - góra i grec. Pharos - latarnia, wskazując na używanie góry jako dawnego znaku nawigacjnego. Po wejściu na szczyt góry po murach zamku można zobaczyć panoramę całego miasta z widokiem na morze.  

Osobiście polecamy wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+, podczas których oprócz realizowania studiów lub praktyk i wykorzystywania nabytej wiedzy podczas studiów, można również zwiedzić bardzo dużo ciekawych miejsć. W naszym przypadku , przekonaliśmy się na własne oczy jak urokliwym zakątkiem świata jest Hiszpania!

 Poza tym wyjazd w ramach programu Erasmus+ to doskonała okazaja do doskonalenia dotychczasowych umiejetności  językowych.
Szczerze poleceamy wszystkim studentom i absolwentom korzystanie z wyjazdów zagranicznych, jakie oferuje program Erasmus+!