Jak w całej Polsce tak i w Dęblinie rozpoczął się kolejny rok akademicki. Bardzo jest nam miło powitać w progach Lotniczej Akademii Wojskowej kolejną grupę studentów Erasmus+, którzy wybrali „Szkołę Orląt” jako miejsce odbywania studiów w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020. Mamy przyjemność gościć młodzież z Rumunii, Czech, Węgier, Hiszpanii i Francji.

W dniu 01.10.2019 r. obyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego studenci otrzymali zestawy upominków powitalnych oraz plany zajęć na najbliższe miesiące. Zostali również poinformowani o zasadach obowiązujących na terenie uczelni oraz o procedurach reagowania w przypadku pojawienia się różnych problemów np. problemy zdrowotne, objawy dyskryminacji ze strony innych osób, problemy z zakwaterowaniem, itp.  

Po spotkaniu, studenci Erasmus+ zostali oprowadzeni przez studentów LAW po uczelni. Dzięki temu mieli możliwość bezproblemowego dotarcia do wszystkich sal wykładowych, w których będą się odbywały ich zajęcia w tym semestrze jak również zobaczyli sale gimnastyczne, siłownię i basen, z których mogą korzystać w trakcie swojego pobytu w LAW.

Po pierwszym dniu przepełnionym informacjami organizacyjnymi nastąpił dzień drugi - mniej oficjalny. W środę 02.10.2019 r. w bufecie „Piekiełko” na terenie uczelni odbyło się spotkanie integracyjne połączone z kolacją powitalną, podczas której zostały zaserwowane specjały kuchni polskiej. W tym spotkaniu, poza naszymi gośćmi, wzięli udział również Koordynatorzy programu Erasmus+ oraz studenci LAW, którzy objęli kolegów z zagranicy swoją opieką i wsparciem w trudnym okresie odnalezienia się w nowym miejscu.

Przybyłym studentom zagranicznym, życzymy samych sukcesów w nauce oraz wspaniałego pobytu w "Szkole Orląt"!