fbpx

Święto "Szkoły Orląt" - Dęblin 2019

Agnieszka Bazyluk

Lotnicza Akademia Wojskowa to renomowana Uczelnia, która może poszczycić się długą i bogatą historią. W nowej strukturze i pod nową nazwą kontynuuje dzieło kształcenia przyszłych lotników, oparte na niepodważalnych wartościach i wzorcach w służbie Państwa i Sił Zbrojnych.

Od zarania odrodzonej RP własne lotnictwo było przedmiotem dumy i troski Polaków. Dobrem, które należało bezwzględnie rozwijać i strzec. Obecność w przestworzach dawała dodatkowe szanse rozwoju. Dziś Wy studenci i pracownicy Lotniczej Akademii Wojskowej kontynuujecie dzieło naszych przodków, tworzycie przyszłość naszych Sił Powietrznych. W dniu Waszego Święta chciałbym pogratulować Państwu profesjonalizmu i konsekwencji (…). Dbacie o niezwykle pozytywny wizerunek naszego lotnictwa. (Z listu Ministra Obrony Narodowej Mariusza BŁASZCZAKA).


Mszą św. w Kościele Garnizonowym rozpoczęliśmy uroczyste obchody święta "Szkoły Orląt" w Dęblinie. W dzisiejszych uroczystościach podczas apelu na placu przed pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt" oprócz społeczności akademickiej Lotniczej Akademii Wojskowej udział wzięło wielu znamienitych gości na czele z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomaszem ZDZIKOTEM. Uroczysty koktajl w Pałacu Jabłonowskich był zwieńczeniem obchodów święta "Szkoły Orląt", podczas którego Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr KRAWCZYK jeszcze raz gorąco dziękował i gratulował osiągnięć kadrze, pracownikom, podchorążym oraz instytucjom wspierającym.

Zespół WILAW z Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej od rana uświetniał swoimi występami ten wspaniały - 94 jubileusz "Szkoły Orląt".