fbpx

Enea Triathlon Kozienice

Robert Tałaj

Reprezentacja Lotniczej Akademii Wojskowej wzięła udział w ósmej edycji zawodów triathlonowych w Kozienicach.

Po raz pierwszy Enea Kozienice Triathlon został rozegrany na dystansie Olimpijskim (standard): 1,5 km. pływania / 40 km. jazdy rowerem / 10 km. biegu. Stojące na wysokim poziomie sportowym zawody organizowane przez Jerzego GÓRSKIEGO na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu po raz kolejny przyciągnęły rzeszę fanów tego sportu. Na początku do rywalizacji ruszyło 32 zawodników aquathlonu w wieku 10 – 15 lat, którzy mieli do przepłynięcia 150 m. i przebiegnięcia 1000 m. Po ceremonii dekoracji najmłodszych uczestników na starcie Triathlonu stanęło 9 sztafet i 96 zawodników ścigających się w konkurencji indywidualnej.

Dęblińską Szkołę Orląt w Kozienicach reprezentowali:

• w kategorii M 30-39 mjr Adam SKUBIDA – 18 miejsce (37 open) z czasem 2 godz. 30 min. 58 s.
  • w kategorii M 30-39 mgr Łukasz PAWELEC – 12 miejsce (31 open) z czasem 2 godz. 27 min. 58 s.
  • w kategorii M 20-29 student Karol KRZOWSKI – 4 miejsce (17 open) z czasem 2 godz. 18 min. 51 s.

Na uwagę zasługuje, że Karol KRZOWSKI już po raz kolejny startując w zawodach triathlonowych uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że w kolejnym starcie Karol stanie na upragnionym podium.