W dniach 25-30 marca 2019 r. delegacja Lotniczej Akademii Wojskowej uczestniczyła w 2nd  Cadets International Week oraz Konferencji Naukowej AFASTUD 2019 w Akademii Sił Powietrznych w Rumunii.    

Tegoroczna edycja pod nazwą Communicating across Cultures  skupiła 14 delegacji z całego świata i była świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia współpracy między uczelniami. Program obejmował prezentację uczelni, przedstawienie opracowania na jeden z wybranych tematów przewodnich Konferencji Afastud, kurs praktyczny, a także zwiedzanie miasta Braszów i okolic. Dodatkowo nasza delegacja w składzie: ppor. Marek Pieróg, sierż. pchor. Michał Uliczka oraz sierż. pchor. Damian Bartniak została zaproszona na otwarcie konsulatu honorowego w Braszowie.

Konferencja AFASTUD jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Academia Fortelor Aeriene „Henri Coanda” w Rumunii. Jej celem jest rozpowszechnianie i promowanie badań naukowych podchorążych uczelni mundurowych z całego świata. Poruszane Obszary to  m. in. zarządzanie i kompetencje przywódcze, nauki społeczne i zagrożenia militarne współczesnego świata.

tekst: ppor.  Piotr Śliwiński