fbpx

Święto Szkoły Orląt!!

Emilia Cuch

15 czerwca 1939 r. w związku z narastającym zagrożeniem militarnym ze strony Niemiec hitlerowskich najstarszy rocznik podchorążych dęblińskiej „Szkoły Orląt” został skierowany na uzupełnienie pułków lotniczych. Dla upamiętnienia tego wydarzenia każdego roku 15 czerwca obchodzone jest święto „Szkoły Orląt”. W tym roku uroczysty apel odbył się 14 czerwca. W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot, byli Komendanci-Rektorzy Uczelni, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych dęblińskiego garnizonu, służb mundurowych, seniorzy lotnictwa wojskowego, uczelni wyższych oraz instytucji współpracujących z Lotniczą Akademią Wojskową, duchowieństwo, kadra dydaktyczno-naukowa, pracownicy resortu obrony narodowej, a także podchorążowie.

Zawody na Celność Lądowania

Emilia Cuch

W dniach 1-2 czerwca br. na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie odbyła się XIII edycja Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. W rywalizacji wzięli udział studenci z  Dęblina, Chełma, Wrocławia, Warszawy i Kielc.

Charytatywny Piknik Lotniczy w Radawcu

Emilia Cuch

Z okazji Dnia Dziecka w Radawcu odbył się rodzinny piknik charytatywny zorganizowany przez  Kagero Publishing, Aeroklub Lubelski oraz Targi Lublin. Lotnicza Akademia Wojskowa była jednym z partnerów tego wydarzenia.