fbpx

16 maja br. Lotniczą Akademię Wojskową odwiedzili przedstawiciele Air Operations Co-ordination Centre (AOCC) działającego przy Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz Szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7 gen. bryg. Jan Rydz.

Celem wizyt było zapoznanie się z realizowanymi działaniami, infrastrukturą szkoleniową oraz z potencjalnymi obszarami współpracy Uczelni z partnerami zagranicznymi.

Zaprezentowano  również specjalistyczne ośrodki szkolenia oraz urządzenia symulacji lotu. Delegacje zapoznały się z ogromnym potencjałem szkolenia na symulatorach najnowszej generacji, które pozwalają nie tylko na realizację części zajęć praktycznych na urządzeniu treningowym, ale również dają unikatową możliwość przećwiczenia sytuacji awaryjnych, czego nie da się bezpiecznie przeprowadzić w czasie rzeczywistego lotu.

Zademonstrowano także specyfikę treningu przyszłych pilotów zwiększającą odporność zmysłu równowagi na zakłócenia orientacji przestrzennej w locie poprzez ćwiczenia na lotniczo-gimnastycznych przyrządach specjalnych.

Oficjalne wizyty przedstawicieli tak ważnych wojskowych instytucji są niezwykle ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku Uczelni na arenie krajowej i międzynarodowej, a poznanie procedur i możliwości szkoleniowych Lotniczej Akademii Wojskowej wpływa na tworzenie spójnego procesu kształcenia  pilotów NATO.