Uczestnicy 6-miesięcznego kursu oficerskiego Lotniczej Akademii Wojskowej zainicjowali współpracę i pomoc w remoncie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie.

Uważamy, że w dzisiejszych czasach nie ma zbyt dużo autorytetów i odpowiednich wartości, które kiedyś były tzw. kręgosłupem moralnym. Chcemy pokazać, że takie inicjatywy jak najbardziej są  potrzebne i mogą ułatwić komuś  życie - mówi mł. chor. Marek Kopeć.

29 żołnierzy podjęło się remontu sali gimnastycznej i korytarzy szkolnych. Sami zebrali niezbędne środki i wykonali wszystkie konieczne prace oraz zakupili sprzęt dydaktyczny i sportowy.

Podziwiam żołnierzy za ich zmysł organizatorski, umiejętność pracy w grupie, życzliwość i atencję, jaka od nich emanuje. Dziękuję Panu płk. Andrzejowi Marciniukowi, Panu Markowi Kopciowi – pomysłodawcom akcji oraz wszystkim wspierających nas, którzy mają radość z pomocy osobom niepełnosprawnym i jak twierdzą, z tej pracy czerpią również zyski – integrują się, poznają w różnych sytuacjach i odkrywają swoje talenty. Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie naszych potrzeb, za pokazanie, iż można mieć radość z dawania. Życzę wszystkim satysfakcji z pełnienia służby, sukcesów zawodowych oraz osobistych – podkreśla dyr. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie Beata Kursa.  

 

fot. soswdeblin.szkolnastrona.pl