Władze Uczelni wraz z kadrą i pracownikami Lotniczej Akademii Wojskowej 30 września br. uroczyście pożegnali płk. dr. hab. inż.  Norberta Grzesika, który po przesłużeniu 25 lat 1 miesiąca i 15 dni zakończył zawodową służbę wojskową.

Rektor–Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk podziękował za służbę na rzecz Lotniczej Akademii Wojskowej oraz podkreślał osiągnięcia i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań.

Mam zaszczyt i przyjemność podziękować za ten czas pracy mundurowej. Cieszę się ogromnie, że mimo, iż żegna się Pan z mundurem, nie rozstaje się Pan ze "Szkołą Orląt". Lądowanie z munduru do cywila będzie więc łagodne. Niech refleksja odnośnie czasu spędzonego w wojsku będzie pozytywnym bilansem życia. Ogromnie dziękuję za nasze wspólne doświadczenia i liczę na więcej! Życzę Panu jak najwięcej nowych możliwości rozwoju naukowego! Cieszę się bardzo, że będziemy dalej współpracować i razem dbać o rozwój naszej Akademii.

Pułkownik Norbert Grzesik z ogromnym wzruszeniem podziękował wszystkim zebranym na uroczystości za przybycie i ciepłe słowa. Jednocześnie podkreślił, że służba w legendarnej Szkole Orląt była dla niego przyjemnością i zaszczytem. 25 lat  to jest bardzo dlugi okres czasu, dlatego też żegnam się z mundurem z ogromnym wzruszeniem. Dziękuję za zaufanie i walczę dalej. Czuję się ogromnie wyróżniony, że będę mógł dalej pracować na rzecz Lotniczej Akademii Wojskowej.  

Słowa podziękowania za poświęcenie i ogromne zaangażowanie w powierzone zadania złożyli również Zastępca Szefa Katedry Taktyki i Uzbrojenia ppłk dr inż. Andrzej Truskowski oraz Prodziekan ds. wojskowych ppłk dr inż. Robert Czapla.

Końcowym akcentem uroczystości był wpis do Księgi Pamiątkowej Lotniczej Akademii Wojskowej oraz wykonanie wspólnego zdjęcia.