W dniach od 30 września do 4 października br. zawodnicy Lotniczej Akademii Wojskowej brali udział w IV edycji prestiżowych zawodów Military Police International Championship Crossfit Challenge, które odbyły się na specjalnie przygotowanej piaszczystej plaży w miejscowości Cupiel.

Podczas trzydniowych ekstremalnych zawodów terenowych uczestnicy mogli sprawdzić granice swoich wytrzymałości. Czteroosobowe zespoły (trzech mężczyzn i jedna kobieta) do ostatniej chwili nie wiedziały, jakie atrakcje przygotowali dla nich organizatorzy. Uczestników czekało wyjątkowo trudne wyzwanie na terenie idealnym do szkolenia żołnierzy elitarnych formacji policji wojskowych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z  przeszkodami naturalnymi i błotnymi, piachem, przeszkadzającym wiatrem oraz snopami siana, które należało pokonać górą. Były też specjalne przygotowane stanowiska z ćwiczeniami crossfitowymi. Na zawodników czekało m.in. przetaczanie opony 80 kg na odcinku 40-metrowym, przeskakiwanie opony, wyciskanie w górę, a następnie noszenie ciężarków 17,5 kg na odcinku 40-metrowym, czy wykonywanie ćwiczeń w podporze przodem. Całość toru była zlokalizowana na piachu, co było dodatkowym utrudnieniem.  

Nowością w tegorocznej edycji było uczestnictwo 13 zespołów nie tylko Żandarmerii Wojskowej  z Polski (Warszawa, Mińsk Mazowiecki, Żagań, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz) i  z zagranicy (Litawa, Łotwa, Holandia), ale również, reprezentacji jednostek wojskowych, czy Służby Ochrony Państwa. W tak prestiżowym gronie znalazła się również reprezentacja Lotniczej Akademii Wojskowej, która wywalczyła w kat. drużynowej OPEN trzecie miejsce w składzie: st. kpr. pchor. Aleksandra GRABOWSKA, sierż. pchor. Krystian UBOWSKI, sierż. pchor. Kamil BOROWIECKI oraz plut. pchor. Piotr GNIADY. Dodatkowo w rywalizacji indywidualnej pań st. kpr. pchor. Aleksandra GRABOWSKA wywalczyła trzecie miejsce. Trenerem reprezentacji był kpt. Michał BRESZKA.

Gratulujemy !!!