8 listopada br. w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej obyła się I runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych.

Na wymagającej trasie przełajowej w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy  Lotniczej Akademii Wojskowej uzyskali następujące rezultaty:

KOBIETY (dystans ok. 1800 m):

- 4 miejsce pchor. LASOTA Natalia

- 5 miejsce pchor. PIESZCZEK Agnieszka

- 7 miejsce pchor. FILIPEK Anna

- 15 miejsce pchor. JACEWICZ Paulina

MĘŻCZYŹNI (dystans  ok. 2500 m):

- 1 miejsce kpt. BRESZKA Michał

- 4 miejsce pchor. CIŻYŃSKI Błażej

- 9 miejsce pchor. SZYMULA Przemysław

- 11 miejsce por. BŁAŻEJCZYK PAWEŁ

- 14 miejsce pchor. TAMA Kacper

- 15 miejsce pchor. WYSOCKI Dominik

Nasi mistrzowie z I Roku: Błażej CIŻYŃSKI, Kacper TAMA, Dominik WYSOCKI oraz Agnieszka PIESZCZEK, Mateusz DZIEDZIC, Patryk ZARĘBSKI w klasyfikacji indywidualnej Lubelskiej Uniwersjady 2019/2020 Mistrzostw Studentów Pierwszego Roku awansowali do 10 Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawody odbędą się w Krakowie w dniach 29.11-01.12.2019 r.

W klasyfikacji zespołowej na półmetku I rundy Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego w biegach przełajowych „Nasze Panie” zajmują drugie miejsce ze stratą 2 punktów do zawodniczek z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. Wśród panów prowadzi męska reprezentacja Lotniczej Akademii Wojskowej, a na drugim miejscu znajdują się przedstawiciele Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.

Kierownikiem-trenerem Reprezentacji LAW był dr Robert JĘDRYS.