Płk Zbigniew Krzyszczuk został nowym Szefem Pionu Ogólnego Lotniczej Akademii Wojskowej.

Dotychczas pełnił służbę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 3 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie kontynuował w strukturach Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady oraz w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej. W roku 2013 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym (PKW KFOR) w Kosowie na stanowisku asystenta zastępcy dowódcy 525 Brygady US Army.

Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk życzył nowemu Szefowi Pionu Ogólnego wytrwałości i satysfakcji z nowo objętego stanowiska. Przed płk. Krzyszczukiem stoją bardzo trudne zadania. Przyszedł do nas w najtrudniejszym czasie, przed nim prawdziwy, bojowy egzamin! 

Nowy Szef Pionu Ogólnego podziękował za zaufanie jakim go obdarzono na tak ważnym stanowisku.

Objęcie tej funkcji w Lotniczej Akademii Wojskowej to ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Moim głównym celem na dziś jest zapewnienie gotowości LAW do ewentualnego wsparcia społeczeństwa w walce z obecnym wrogiem – koronawirusem. Natomiast w działaniach długoterminowych będę dążył do zapewnienia sprawnego funkcjonowania Pionu Ogólnego oraz dobrej współpracy z podchorążymi.

W imieniu całej społeczności akademickiej Lotniczej Akademii Wojskowej  życzymy Panu Pułkownikowi wielu sukcesów, wytrwałości i osiągnięć!