fbpx
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/www.law.mil.pl/images/wbnil/aktualnosci/2018/1003_inauguracja/gfx.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wbnil/aktualnosci/2018/1003_inauguracja/gfx

W dniu 3 października 2018 roku w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2018/2019. W uroczystości wzięli udział znamienici goście z zaprzyjaźnionych Uczelni, Wydziału Lotnictwa, szkół, firm oraz przedstawiciele jednostek garnizonu. Wadze LAW reprezentował prorektor ds. kształcenia i studenckich płk dr inż. Adam WETOSZKA. Uczestnikami uroczystości byli również członkowie Rady Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki, kadra dydaktyczna, pracownicy oraz studenci cywilni i podchorążowie Wydziału.


W swoim przemówieniu inauguracyjnym Dziekan WBNiL dr hab. Adam Radomyski pogratulował osiągnięć kadrze naukowo-dydaktycznej oraz podchorążym i studentom, podsumował także dokonania Wydziału w minionym roku akademickim oraz przedstawił wyzwania stojące przed kadrą i studentami WBNiL w nadchodzącym roku akademickim. Znaczna część przemówienia inauguracyjna Dziekana była adresowana do studentów rozpoczynających proces kształcenia w WBNiL. Życzył również, aby studia na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki były najpiękniejszym okresem w ich życiu, by studiujący tutaj wyrobili w sobie nawyk ustawicznego kształcenia się, co jest niezbędne w zawodzie, który chcecie wykonywać.
Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce roku akademickim 2017/18 wyróżniono dyplomem i nagrodą rzeczową najlepszych studentów. W gronie wyróżnionych studentów znaleźli się:
Dominika ZAGOŻDŻON
Magdalena KOSZTUR
Ewelina KRAKOWIAK
Alina KŁYSZ
Sara GODLEWSKA
Magdalena GRAJEK
Eliza BANAK
kpr. pchor. Kamil KERN
st. kpr. pchor. Michał PYTLIK
plut. pchor. Aleksandra TERLIKOWSKA
plut. pchor. Aleksandra WŁODARCZYK
sierż. pchor. Rafał PIWOŃSKI
Dziekan wyróżnił również za godne reprezentowanie i promowanie Uczelni na forum krajowym i międzynarodowym następujące osoby:
Anna STANEK
Patrycja HELT
Weronika KOZŁOWSKA
Izabela AUGUSTYNOWICZ
Sara OWCZAREK
Zachariasz TERESIŃSKI
Maja PERKOWSKA
Zuzanna PAWLAK
Nagrody Dziekana otrzymali również:
za działalność organizacyjną i naukową promującą Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki na forum krajowym i międzynarodowym:
st. kpr. pchor. Maksymilian MOTYCZYŃSKI,
Martyna MAKSIM,
i za zaangażowanie oraz czynny udział w akcjach organizowanych przez Skrzydlaty Wolontariat:
Jolanta CHMIELECKA
Kinga KASPERSKA
Julia ŚWISTAK
Ważnym elementem uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego w WBNiL było wręczenie odznak wydziałowych uczennicom i uczniom klasy mundurowej o nowej specjalności „Technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych”. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. W tym miejscu Dziekan przypomniał, że WBNiL objął od 1 września 2017 roku opiekę naukową nad tym innowacyjnym w skali kraju eksperymentem pedagogicznym. Podniosłym momentem było złożenie przez studentów pierwszego roku ślubowania. Po ślubowaniu studentom rozpoczynającym studia w WBNiL wręczono indeksy. Na zakończenie tej części uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali najstarszą pieśń żaków Gaudeamus Igitur. Po ceremonii ślubowania Dziekan WBNiL złożył studentom I roku gratulacje i życzył wielu sukcesów na niwie dydaktycznej i naukowej. Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego w WBNiL zwieńczył wykład inauguracyjny na temat „Czynnik ludzki w organizacji lotniczej”, który wygłosił dr hab. Janusz Ślusarski.

Tekst: ppłk dr inż. Krzysztof OGONOWSKI
Foto: dr Marcin PALUCH

 

{gallery}wbnil/aktualnosci/2018/1003_inauguracja/gfx{/gallery}