fbpx
VLOG ''ZALATANI''
Praktyki lotnicze na M-346 Bielik

Aktualności

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/joomla/images/wbnil/aktualnosci/2019/0531_idet_brno/gfx.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wbnil/aktualnosci/2019/0531_idet_brno/gfx

W dniach 30-31 05. br Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki dr hab. Adam Radomyski i kpt. dr inż. Daniel Michalski wzięli udział w VII International Conference on Military Technologies (ICMT) w Brnie. W trackie dwudniowej konferencji swoje referaty zaprezentowało ponad 100 prelegentów z Czech, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Polski, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i Niemiec. Lotniczą Akademię Wojskową reprezentował kpt. dr Daniel Michalski, który wygłosił referat nt. „Internet rzeczy w obronie powietrznej - koncepcja rozwiązania systemowego". Wystąpienie przedstawiciela LAW spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników panelu, czego wyrazem były liczne pytania skierowane do prelegenta.


Poza wymianą doświadczeń z prowadzonych badań i nawiązaniem licznych kontaktów naukowych bardzo ciekawym przedsięwzięciem, w którym mogli wziąć udział uczestnicy konferencji były Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony IDET. Jest to jeden z największych przeglądów technologii obronnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawcy z około 30 państw zaprezentowali swoje produkty zagranicznym delegacjom wojskowym i ekspertom z całego świata. Integralną częścią każdej edycji targów był zróżnicowany program towarzyszący, w ramach którego eksperci poruszali aktualne tematy
z zakresu technologii obronnych. Równolegle z Targami IDET w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbywają się Międzynarodowe Targi Technik Pożarniczych oraz Targi Technik Zabezpieczenia i Usług Ochrony PYROS/ISET pod wspólnym mianem targów zintegrowanych systemów bezpieczeństwa.
W ramach przygotowanej przez organizatorów ekspozycji można było zapoznać się z najnowszymi propozycjami firm z sektora zbrojeniowego. Szczególnie intersujący była broń i amunicja, czołgi i środki transportu, technologie lotnicze, systemy dowodzenia i łączności, technologie zabezpieczenia i usługi, urządzenia obserwacyjne i znakujące, radaryi systemy radiotechniczne, systemy C4I2, sprzęt logistyczny oraz literatura specjalistyczna.
Wyjazd na przedmiotową konferencję został zrealizowany w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pt. „Analiza procesów informacyjno-decyzyjnych w obronie powietrznej w warunkach modelowego zagrożenia powietrznego wojsk i infrastruktury krytycznej" nr GB/5/2018/209/2018/DA".

 

 {gallery}wbnil/aktualnosci/2019/0531_idet_brno/gfx{/gallery}