W dniach 16-17 listopada 2017 roku Członkowie LKNS WSOSP uczestniczyli w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków "Pollogus 2017", która miała miejsce Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. 

W tym roku tematem przewodnim konferencji były Innowacje w logistyce - dylematy i współczesne wyzwania. W związku z tym, Studenci Szkoły Orląt wygłosili referaty na następujące tematy:

1. inż. Iga Karolak, inż. Agata Gie Głączyńska – Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w logistyce lotnictwa.
2. plut. pchor. Cezary Es Stiepowikow – Współczesna koncepcja usług outsourcingowych na przykładzie gospodarki paliwami w logistyce wojskowej.
3. Maciek Kędziora, Karolina Kafara - Zastosowanie BSP do transportu paczek na przykładzie firm kurierskich.
4. Eliza Banak , Magdalena Monika Grajek - Scentralizowanie potencjału transportowego.
Podczas trwania konferencji zaprezentowano wiele ciekawych wystąpień. Po każdym można było zadawać wygłaszającym pytania i prowadzona była dyskusja. Po zakończeniu oficjalnej części konferencji, studenci z całej Polski uczestniczyli w imprezie integracyjnej, podczas której Członkowie LKNS dostali zaproszenia na kolejne konferencje naukowe. Zacieśnienie więzów pomiędzy kołami naukowymi różnych uczelni pomaga nam - studentom, rozwijać się oraz pogłębiać wiedzę i zainteresowania związane z różnymi aspektami logistyki. Najbliższa konferencja, na którą Członkowie LKNS dostali zaproszenie, odbędzie się już w grudniu w Krakowie! Wyjazd na konferencje to nie tylko okazja do aktywnego pogłębiania wiedzy ale też nawiązywania nowych znajomości i do zobaczenia nowych miejsc. Tym razem studenci odwiedzili przy okazji Szczawno Zdrój i Zamek w Książu!

 tekst & foto: LKNS WSOSP

 {gallery}wbnil/aktualnosci/2017/1117_pollogus2017/gfx{/gallery}