Pracownia Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej Part-147 (PSMOT) prowadzi podstawowe szkolenie lotnicze do uzyskania licencji mechanika lotniczego.

Prowadzone kursy są zgodne z międzynarodowymi standardami jakości oraz procedurami dotyczącymi szkolenia personelu obsługi technicznej określonymi przepisami EASA PART-66 i obejmują wszystkie moduły wymagane do wydania licencji kategorii B2 - awionik. Certyfikat jest uznawany w międzynarodowym środowisku lotniczym i spełnia wymagania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

Pracownia Szkolenia Mechaników oferuje :

  • szkolenie modułowe z zakresu kategorii B2,
  • przygotowania do egzaminów do kategorii B2,
  • egzaminy ze wszystkich modułów z zakresu kategorii B2.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez świetnie przygotowaną kadrę dydaktyczną, posiadającą specjalistyczną wiedzę lotniczą. Szkolenia odbywają się w komfortowych salach wykładowych, wyposażonych w nowoczesne środki co zapewnia doskonałe, przyjazne warunki do nauki.

Zajęcia praktyczne odbywają się w hangarach i laboratoriach wyposażonych w nowoczesną aparaturę kontrolno-pomiarową (Hameg, Fluke, Metex, Pace), urządzenia awioniczne stosowane na współczesnych statkach powietrznych (Honeywell, Bendix/King, Garmin, Rohde&Schwarz) oraz samoloty i śmigłowce. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra instruktorska, posiadająca najwyższe kwalifikacje i ogromne doświadczenie w obsłudze sprzętu lotniczego.