fbpx

Wydział Lotnictwa

logo wl law m

Wydział Lotnictwa jest podstawową jednostką organizacyjną Lotniczej Akademi Wojskowej. Realizuje proces kształcenia studentów wojskowych i cywilnych oraz szkolenie kursowe żołnierzy zawodowych na potrzeby Sił Zbrojnych oraz środowiska cywilnego.

Działalność Wydziału Lotnictwa obejmuje kształcenie studentów na studiach I i II stopnia na kierunku "Lotnictwo i kosmonautyka" w specjalnościach: pilotaż statku powietrznego, nawigacja lotnicza, awionika, bezzałogowe statki powietrzne, eksploatacja statków powietrznych oraz na studiach I i II stopnia na kierunku "Nawigacja" w specjalnościach: nawigacja taktyczna, zarządzanie ruchem lotniczym, eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych.

W skład Wydziału Lotnictwa wchodzą następujące komórki organizacyjne:

  • Katedra Awioniki i Systemów Sterowania,
  • Katedra Nawigacji Lotniczej,
  • Katedra Płatowca i Silnika,
  • Katedra Taktyki i Uzbrojenia,
  • Zakład Przedmiotów Ścisłych Stosowanych.

Działalność naukowo-badawcza Wydziału Lotnictwa obejmuje obszary związane z  budową i eksploatacją techniki lotniczej, nawigacją lotniczą, bezpieczeństwem lotów oraz zastosowaniem bojowym lotnictwa. Badaniami objęte są także obszary związane z psychologią lotniczą, medycyną lotniczą i kondycyjnym przygotowaniem do lotów kandydatów na pilotów samolotów wielozadaniowych, transportowych i śmigłowców.