fbpx

Wizyta sportowa w Salone de Provence

Robert Tałaj

Sportowa reprezentacja naszej Uczelni 13 kwietnia udała się do szkoły lotniczej w Salon-de-Provence. Na zawody zostało oddelegowanych 33 podchorążych wraz z kadrą na czele z Rektorem-Komendantem WSOSP gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Delegację WSOSP przywitały najwyższe władze uczelni ECOLE de L’AIR. Uroczysta ceremonia otwarcia zawodów sportowych rozpoczęła się wykonaniem hymnów narodowych Polski i Francji. Reprezentanci Szkoły Orląt współzawodniczyli w czterech dyscyplinach: siatkówka, koszykówka, biathlon oraz CrossFit. Nasi podchorążowie zwyciężyli w dwóch konkurencjach.

Spotkanie zakończyło się przemówieniami Komendantów szkół, którzy podziękowali za wspólną sportową rywalizację, sprawny przebieg zawodów oraz osiągnięte przez podchorążych i kadetów wyniki. Ponadto gen. bryg. Krawczyk zaprosił stronę francuską do odwiedzenia naszej Uczelni.

Niezwykle ważnym elementem kształcenia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych jest dbałość o kondycję fizyczną naszych podchorążych, czego najlepszym przykładem są doskonałe wyniki w rywalizacjach sportowych w Salon-de-Provence - ppłk dr hab. Zbigniew Wochyński.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie najważniejszych obiektów Uczelni, okolic regionu Prowansji oraz wspólna wycieczka z kadetami do Aix-en Provence. Wyjazd zakończył się uroczystą kolacją.

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z przedstawicielami francuskiej szkoły lotniczej w Polsce.