Drodzy żołnierze, studenci, pracownicy, kandydaci oraz sympatycy Lotniczej Akademii Wojskowej

krawczyk piotr Wzbogacanie swojego wykształcenia i kwalifikacji są warunkami koniecznymi do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Różne motywacje skłaniają zarówno ludzi młodych jak i doświadczonych już pracowników do zdobywania i pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Niektórzy poszukują dziedziny nauki, która wydaje im się ciekawa, chcą ją bardziej poznać, inni już zajmują się zawodowo działalnością, w której chcieliby dalej się rozwijać. Lotnicza Akademia Wojskowa może spełnić te oczekiwania ponieważ jest Uczelnią wyjątkową, kształcącą studentów w pięknej, satysfakcjonującej profesji jaką jest lotnictwo. Tym co wyróżnia naszą Szkołę to bogata tradycja, z której czerpiemy dumę i pewność, że wysiłek nasz i naszych poprzedników służy dobru Ojczyzny. Pamiętamy o przeszłości, ale jednocześnie jesteśmy nowocześni, patrzący w przyszłość. Rozwijamy swój potencjał do aktualnych i przyszłych wymagań. Mamy certyfikowane ośrodki szkolenia lotniczego, bogatą bazę dydaktyczną, w tym nowoczesne statki powietrzne i symulatory oraz nowatorskie podejście do kształcenia. Niełatwo znaleźć uczelnię o podobnych możliwościach, nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie. Kształcimy również pilotów z innych krajów co jest dodatkowym potwierdzeniem naszych zdolności i wysokiej pozycji wśród szkół lotniczych.

Podstawową misją Uczelni jest kształcenie żołnierzy patriotów, oddanych ojczyźnie, inteligentnych, odważnych, zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych, posiadających wysoki poziom wiedzy i wysoką sprawność fizyczną. Absolwentów, którzy przez następne lata będą wiernie służyli polskiemu lotnictwu i je rozwijali, którzy będą realizowali na najwyższym poziomie trudne i skomplikowane zadania. Mamy również bogatą ofertę dydaktyczną dla studentów cywilnych na różnych kierunkach kształcenia. Nauka w naszej Szkole wymaga trudu i podjęcia wyzwania, ale daje równocześnie nieprzeciętną radość i zadowolenie. Lotnictwo jest bardzo wymagające i czasem bezwzględne, ale jednocześnie romantyczne i dające w zamian olbrzymią satysfakcję.

Kieruję także słowa zachęty do sympatyków lotnictwa, którzy chcieliby podjąć naukę w Lotniczej Akademii Wojskowej. Tu jest miejsce, które spełni Wasze oczekiwania, które pozwoli realizować niemożliwe w innym miejscu marzenia – niemal dosłownie sięgać do gwiazd. W naszej Szkole można realizować swoje plany życiowe, kształcić się i rozwijać. Nie bez znaczenia jest panująca tutaj dobra atmosfera tworzona przez ludzi zarówno ze środowiska wojskowego jak i cywilnego, których łączą wspólne zainteresowania i wyjątkowa pasja. Zapraszamy do Lotniczej Akademii Wojskowej.

Zwracam się również do Władz i mieszkańców Dęblina, z którymi Szkoła już od dziesiątków lat pozostaje w dobrych relacjach. Dziękuję Wam za znoszenie uciążliwości naszej pięknej, ale czasem głośnej profesji i równocześnie proszę o dalszą wyrozumiałość. Liczę na dobrosąsiedzkie, owocne, przyjacielskie kontakty.

Wszystkim żołnierzom, studentom i pracownikom Lotniczej Akademii Wojskowej życzę sukcesów, osiągania coraz większego poziomu wiedzy i umiejętności. Liczę na wartościową współpracę w dążeniu do rozwoju naszej Uczelni. Jestem przekonany, że wspólnie przyczynimy się do umocnienia jej wysokiej rangi wypracowanej przez Was i pokolenia naszych poprzedników.

 

Rektor - Komendant

gen. bryg. pil. dr Piotr KRAWCZYK