fbpx

Tenis stołowy w Szkole Orląt

Robert Tałaj

Od paru lat w Dęblińskiej Szkole Orląt nie było żadnej osoby, która reprezentowała Naszą Uczelnię w zawodach sportowych w tenisie stołowym.

W tym roku w murach Lotniczej Akademii Lotniczej pojawił się nowy student - Mariusz WOŁOWIECKI, który to zmienił. 

Mariusz przez 11 lat był zawodnikiem tenisa stołowego i reprezentował gdański klub MRKS. W trakcie swojej kariery zdobył kilkanaście medali mistrzostw województwa. Reprezentował swój klub na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Był reprezentantem kadry województwa pomorskiego, oraz kapitanem swojej drużyny w rozgrywkach IV i III ligi. Ponadto uczestniczył w meczach drugoligowych. Mariusz od V-y klasy "podstawówki" otrzymywał przez 7 lat z rzędu sportowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła ADAMOWICZA.

Dzięki dokonanemu wyborowi, jakim było wstąpienie do Szkoły Orląt na kierunek cywilny, Mariusz uczestniczy w akademickich rozgrywkach województwa lubelskiego. Ponadto reprezentuje dębliński klub - U-MKTS Lob DĘBLIN - w rozgrywkach III ligi, gdzie jest jednym z lepszych zawodników tych rozgrywek. Dzięki tej decyzji ma on możliwość reprezentowania dęblińskiego klubu na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Jest kapitanem, trenerem i ogromnych wsparciem dla zespołu. Obecnie Mariusz jest na 250 miejscu w rankingu ogólnopolskim, i jest znany w całej Polsce.

W trakcie swojej dwumiesięcznej działalności na rzecz Szkoły Orląt, Mariusz reprezentował LAW na trzech zawodach uczelnianych. Wywalczył złoto na mistrzostwach województwa studentów pierwszego roku, co dało mu możliwość zagrania na mistrzostwach Polski. Na Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku uzyskał V-e miejsce. Następnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Województwa, gdzie ponownie został sklasyfikowany na V-ym miejscu. Oprócz tych startów zanotował zwycięstwo w Mistrzostwa LAW w tenisie stołowym.

Mariusz dalej planuje reprezentować i zdobywać nagrody reprezentując Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie.

Wyniki osiągnięte w tenisie stołowym