fbpx

IV edycja Military Police International Championship Crossfit Challenge

Robert Tałaj

W dniach 30 września do 4 października br. na specjalnie przygotowanej piaszczystej plaży w m. Cupiel koło Serocka odbyła się IV edycja prestiżowych zawodów Military Police International Championship Crossfit Challenge.

Podczas trzydniowych ekstremalnych zawodów terenowych uczestnicy mogli sprawdzić granice swoich wytrzymałości. Czteroosobowe zespoły (trzech mężczyzn + jedna kobieta) do ostatniej chwili nie wiedziały, jakie atrakcje przygotowali dla nich organizatorzy. Uczestników czekało wyjątkowo trudne wyzwanie na terenie idealnym do szkolenia żołnierzy elitarnych formacji policji wojskowych. Było tam wszystko: przeszkody naturalne i błotne, piach, przeszkadzający wiatr oraz snopki siana, które należało pokonać górą. Były też specjalne przygotowane stanowiska z ćwiczeniami Crossfitowymi. Na zawodników czekało m.in. przetaczanie opony 80 kg na odcinku 40 metrowym, przeskakiwanie opony, wyciskanie w górę a następnie noszenie ciężarków 17,5 kg na odcinku 40 metrowym, czy wykonywanie ćwiczeń w podporze przodem. Zawodnicy biegli w specjalnie przygotowanych przez organizatora koszulkach oraz spodniach od munduru polowego a na nogach mieli założone buty sportowe. Całość toru była zlokalizowana na piachu co było dodatkowym utrudnieniem.

Nowością w tegorocznej edycji było uczestnictwo 13 zespołów nie tylko Żandarmerii Wojskowej z Polski (Warszawa, Mińsk Mazowiecki, Żagań, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz) i z zagranicy (Litawa, Łotwa, Holandia) ale również, reprezentacji Jednostek wojskowych czy Służby Ochrony Państwa. W tak prestiżowym gronie znalazła się również reprezentacja Lotniczej Akademii Wojskowej, która wywalczyła w kat. drużynowej OPEN trzecie miejsce w składzie: st. kpr. pchor. Aleksandra GRABOWSKA , sierż. pchor. Krystian UBOWSKI, sierż. pchor. Kamil BOROWIECKI oraz plut. pchor. Piotr GNIADY. Dodatkowo w rywalizacji indywidualnej pań st. kpr. pchor. Aleksandra GRABOWSKA wywalczyła trzecie miejsce. Trenerem reprezentacji był kpt. Michał BRESZKA

Gratulujemy !!!