fbpx

Mistrzostwa LAW w triathlonie

Robert Tałaj

7 listopada 2019 roku kadra i studenci LAW oraz licealiści OLL po raz pierwszy stanęli do rywalizacji w triathlonie. Zawody odbywające się na obiektach Szkoły Orląt zostały przeprowadzone na dystansie sprinterskim: 250 m. pływania, 3 km. na ergonometrze wioślarskim, 1,5 km. biegu.

Mistrzostwa LAW zorganizowano i przeprowadzono w trzech kategoriach:

• MASTER - kadra Uczelni,
  • studenci Uczelni i uczniowie OLL - mężczyzni,
  • studenci Uczelni i uczniowie OLL - kobiety.

W kategorii MASTER na najwyższym stopniu podium stanął ppor. Jarosław KAWERSKI (30 min. 8 s.), drugie miejsce zajął mjr Jacek IWAŃSKI (30 min. 44 s.). Na trzecim miejscu rywalizację ukończył st. chor. szt. Hubert BOGACZ (34 min. 10 s.).

W kategorii mężczyzn na poszczególnych stopniach podium stanęli:

1. Karol KRZOWSKI – student cywilny III roku, który uzyskał najlepszy czas zawodów (24 min. 53 s.)

2. Szymon GAŁĄZKA – uczeń OLL (27 min. 35 s.)

3. Szymon SZERSZEŃ – student III roku (27 min. 40 s.)

W kategorii kobiet na poszczególnych stopniach podium stanęli:

1. Maria KRZYWAK – studentka I roku (28 min. 56 s.)

2. Martyna SIENNICKA – uczennica OLL (29 min. 56 s.)

3. Patrycja LINCHARD – studentka IV roku (30 min. 56 s.)

Na koniec zawodów rozegrana została sztafeta mieszana na wydłużonym dystansie: 500 m. pływania, 5 km. na ergonometrze wioślarskim, 3 km. biegu. W tej kategorii podium przedstawiało się następująco:

1. reprezentacja OLL (41 min. 36 s.) w składzie: Zoja CICHOR, Emil RUTKOWSKI, Dobrosław ZIMIŃSKI

2. reprezentacja III rok (42 min. 44 s.) w składzie: Natalia PIETRZAK, Iwo PUCHACZEWSKI, Piotr GNIADY

3. reprezentacja IV rok (45 min. 1 s.) w składzie: Cyprian OSTROMECKI, Marcin TELEGO, Ania FILIPEK.